Dekoracja na Wesele w 2024 roku

Dekoracja na Wesele w 2024 roku

Ślub i wesele – jedne z najważniejszych chwil w życiu

Ślub i następujące po nim wesele to niewątpliwie jedne z najważniejszych momentów w życiu. Centralnym punktem tego ważnego dnia jest oczywiście sama ceremonia zaślubin. Odbywa się ona albo w kościele, ewentualnie świątyni innej religii, albo, jeśli decydujemy się na ślub cywilny, w urzędzie stanu cywilnego.

Niemniej jednak to zabawa weselna jest zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. I to ona kosztuje przyszłych nowożeńców nieraz więcej przygotowań, a na pewno więcej pieniędzy, aniżeli same formalności związane z zawarciem małżeństwa. Wesele to wspólne świętowanie dokonanego właśnie zawarcia związku małżeńskiego, stanowiącego jeden z najważniejszych momentów w życiu pary. Wesele jest często celebracją miłości, radości oraz początku nowego rozdziału w życiu młodej pary. To wspólne świętowanie ma też cementować związek i włączać nową parę małżonków w życie rodziny i społeczności. Jest to niewątpliwie ważny rytuał. Dlatego zabawie weselnej towarzyszą liczne tradycje i zwyczaje.

Kogo zaprosić na wesele?

Istnieje wiele różnych koncepcji na temat tego ile osób zaprosić na wesele oraz kogo należy zaprosić a kogo niekoniecznie. Szczególnie na wsiach wciąż żywa jest tradycja nakazująca organizować duże wesela i zapraszać na nie także daleką rodzinę i dalekich znajomych. Wciąż bywa, że wiejskie wesele trwa aż dwa dni: po właściwej imprezie kolejnej nocy organizuje się poprawiny. Również wśród ludzi zamożnych, chcących poprzez wesele zaprezentować swój prestiż i bogactwo, modne jest zapraszanie bardzo wielu, nawet ponad setki osób.

Współcześnie coraz częściej jednak do głosu dochodzi trend przeciwny. Wesela są skromne, a czasem ograniczają się one tylko do poczęstunku po samej ceremonii i nie obejmują wieczornych i nocnych tańców, zabaw oraz spożywania alkoholu. Na tego typu skromniejsze uroczystości weselne zaprasza się tylko najbliższą rodzinę: rodziców pana młodego i pani młodej, ewentualnie też dziadków, oraz ich rodzeństwo z rodzinami, a także kilkoro najbliższych przyjaciół każdego z młodych. Takie wesele również może być niezapomnianym przeżyciem, a to, że trwa krócej i mniej jest na nim gości, wcale nie oznacza, że nie będzie wspaniale zorganizowane i nie pozostawi wspaniałych wspomnień.

Warto jednak pamiętać, że najważniejszymi uczestnikami wesela są oczywiście państwo młodzi, czyli para, która postanowiła zostać małżeństwem. To właśnie ich marzenia i gusta często decydują o wyborze charakteru i wielkości imprezy weselnej, a także dekoracji na wesele

Przygotowanie wesela. Dekoracje weselne

Trwające kilka godzin, lub nawet całą noc, wesele odbywa się zwykle w specjalnie przygotowanej sali weselnej lub innym odpowiednim miejscu, które przystosowane jest do przyjęcia gości. Organizacja wesela wymaga starannego planowania. Oprócz wyboru lokalu przyszli państwo młodzi muszą zadbać o szczegóły menu i napoje dla gości. Muszą zdecydować jaką oprawę muzyczną preferują: czy bardziej popularną, wręcz ludową muzykę do tańczenia, czy też może wolą zrezygnować z irytującej niektórych gości „rąbanki” na rzecz bardziej wyrafinowanego repertuaru. Trzeba wreszcie wynająć fotografa weselnego. Bardzo ważnym elementem, o którym pomyśleć musi pani młoda i pan młody, są oczywiście także dekoracje sali weselnej.

Dekoracje na wesele stanowią integralną część aranżacji sali weselnej. Mogą one nadać wnętrzu wyjątkową atmosferę i podkreślić charakter uroczystości. Wybór odpowiednich dekoracji zależy od gustu młodej pary, tematyki wesela, a także budżetu, który istotnie wpływa na dostępne możliwości artystyczne

Dekoracje z balonów na wesele

Jednym z coraz popularniejszych trendów są dekoracje balonowe na wesele. Najpopularniejsze na tę okazję są balony w kształcie czerwonych serc oraz białe i pastelowe lub złote balony z napisami „Love”, „Ślubuję Ci miłość” lub pary balonów z napisał „Mąż” i „Żona”.

Najczęściej stosuje się więcej nić tylko pojedyncze balony z helem na wesele. Młodzi mogą otrzymać na przykład bukiety z balonów. Nieco wygodniejsze i praktyczniejsze będą gotowe girlandy balonowe na wesele, gdzie balony są przyczepione do gotowego stelaża. Balonami udekorować też można bramę wjazdową do domu któregokolwiek z młodych bądź też do restauracji, w której odbywa się zabawa.

Jeśli jednak nie mamy bramy a obiekt znajduje się w wielopiętrowym budynku w mieście, analogiczną dekorację możemy umieścić wewnątrz, przy wejściu. Tutaj sprawdzi się idealnie ścianka balonowa na wesele. Taka ścianka to specjalny stelaż, który obwieszamy balonami według własnej kompozycji. Postawić ją można wewnątrz budynku jak i przed wejściem.

Dekoracje ledowe na wesele

Napisy ledowe na wesele to kolejny trend w dekoracjach weselnych. Litery, z których możemy ułożyć dowolny napis, mogą mieć różną wielkość, czcionkę oraz kolory, zarówno samych liter jak i diodowego podświetlenia. Często z liter diodowych układa się imiona panny młodej i pana młodego lub sentencje związane z miłością. Taką dekorację, umieszczoną na przykład na ścianie nad siedzeniami nowożeńców, uzupełnić można cyframi ledowymi na wesele, na przykład ukazującymi datę ceremonii zaślubin. W połączeniu z dekoracjami balonowymi i innymi elementami aranżacji, napisy ledowe nadają wyjątkowy charakter sali weselnej.

Ścianka do zdjęć na wesele

Inną coraz bardziej popularną dekoracją na wesele jest ścianka do zdjęć. Na weselu jesteśmy pięknie wystrojeni, we fryzurach i makijażach. Dotyczy to przede wszystkim państwa młodych, ale także i goście prezentują się zachwycająco. Warto utrwalić te momenty jak i nasze piękne stylizacje poprzez pamiątkowe zdjęcia gości z nowożeńcami na tle ścianki.

Jak widać, dekoracje na wesele wymagają dokładnego planowania. Podobnie rzecz się ma z wynajmem lokalu na imprezę weselną, szyciem sukni i garnituru ślubnego, ustalaniem listy gości, menu, muzyki. Niezależnie od wybranych dekoracji, warto pamiętać o tym, że to właśnie szczęście i miłość narzeczonych są najważniejsze podczas tego radosnego wydarzenia.

Dekoracja na Wesele w 2024 roku

Zobacz nasze zdjęcia dekoracji  Galeria  i balonów  http://dekoracjebielsko.pl

Dekoracja na Wesele w 2024 roku w Bielsku Białej